Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie Pańskie - 29.05.2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z klas czwartych przeżywają Rocznicę I Komunii świętej. Prosimy dla nich o wierność Jezusowi Eucharystycznemu i gorliwość w spełnianiu praktyk religijnych, zwłaszcza uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

 

2. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po 16.00;

 

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w sąsiedniej parafii na ul. Gospodarczej.

 

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po 16.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: nabożeństwa okolicznościowe według stałego porządku. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano i po Godzinie Miłosierdzia o 15.00. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas. W pierwszy czwartek nasza parafia podejmie diecezjalną Sztafetę Powołań.

 

7. W sobotę, 4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu będziemy świętować jubileusz XXX – lecia powstania naszej diecezji. O godz. 17:00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka. Homilię wygłosi administrator apostolski Uzbekistanu Bp Jerzy Maculewicz. Po Mszy Świętej (o godz. 19:00) występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

 

8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Krystyna Serafińska, + Jacek Opalski, + Jan Płatek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

 

11. Na radosne przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy…

 

Szukaj

Licznik

Dziś237
Wczoraj1030
W tym miesiącu9924
Wszystkich2846532

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information