Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy - 22.05.2022

1. Dzisiaj szósta niedziela Wielkanocy. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

2. Dzisiaj po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpiły dzieci z naszej Szkoły Katolickiej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagały im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i na nabożeństwo majowe według ustalonego programu. Dziękujemy Siostrze Honoracie za przygotowanie dzieci, P. Justynie za piękną dekorację kościoła i Rodzicom za złożony „dar ołtarza” (alby i komże dla wszystkich księży) – „Bóg zapłać”!!!

 

3. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

 

4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

 

5. W czwartek przypada Dzień Matki. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

6. W piątek, 27 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

7. W przyszłą niedzielę – 29 maja będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii świętej:

- o godzinie 10.00SP nr 3, SP nr 10, SP nr 45, ATENA – próba 25 maja w środę o 16.00.

- o godzinie 11.15Szkoła Katolicka

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Wojciech Uramowski, + Lucyna Okoszko, + Monika Karaban, + Monika Tombińska, + Helena Stępińska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

 

10. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli wszystkim z serca błogosławimy…

 

Szukaj

Licznik

Dziś212
Wczoraj1030
W tym miesiącu9899
Wszystkich2846507

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information