Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy - 08.05.2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej o 18.00, a w niedzielę po 16.00. Zapraszamy do liczniejszego uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie!

 

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski, a w sobotę 14 maja święto Św. Macieja Apostoła.

 

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i procesję.

 

5. W najbliższą niedzielę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią do Komunii św. w dwóch grupach o 10.00 – SP nr 3 i 12.00 – SP nr 10 i dzieci z pozostałych szkół. W związku z tym nie będzie Mszy św. o 11.15 i 12.30 !!!. Spowiedź w sobotę o g. 11.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 

6. W przyszłą niedzielę – 3. miesiąca taca na sfinansowanie wszystkich bieżących wydatków naszej parafii. Jak zawsze liczymy na Waszą życzliwość i ofiarność..

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Uznański, + Marek Gruszczyński, + Teresa Sieczka, + Jan Śliwiński. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

9. Ciesząc się ze wspólnego przeżycia dzisiejszej Mszy świętej Wszystkim z serca błogosławimy…

 

Szukaj

Licznik

Dziś161
Wczoraj1030
W tym miesiącu9848
Wszystkich2846456

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information