Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022

1. Drodzy Parafianie i Goście!

Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Wesołego Alleluja!!!

 

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Ministrantom i lektorom, których przygotował Ks. Szczepan. Panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali z Ks. Proboszczem ołtarz adoracji i z Ks. Szczepanem Grób Pański. Pani Justynie, która pięknie przystroiła kościół kwiatami. Serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3. Dziś Msze Święte o godz. 6.00 - rezurekcja, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę o 17.45 – przed Mszą świętą.

 

4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Taca będzie przeznaczona na wsparcie uczelni katolickich i wydziałów teologicznych. Cała paschalna oktawa – do przyszłej niedzieli włącznie ma szczególnie uroczysty charakter. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii będziemy gościć kleryka z Seminarium, który będzie modlił się razem z nami o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Tacę przeznaczymy na potrzeby Seminarium.

 

6. Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

 

7. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, za dzisiejsze ofiary na tacę. Dziękujemy także tym, którzy systematycznie wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę, w kopertach, a także wpłatami na nasze konto parafialne – „Bóg zapłać”.

 

8. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak udzieli naszej młodzieży Sakramentu bierzmowania w piątek 06 maja o godzinie 16.30 i 18.00.

 

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Andrzej Kułaga i + Joanna Krygier. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o 18.00.

 

10. Prasę katolicką – Niedzielę, Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii – zapraszamy!

 

11. Wszystkim Parafianom raz jeszcze życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

Szukaj

Licznik

Dziś219
Wczoraj1030
W tym miesiącu9906
Wszystkich2846514

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information