Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - 13.12.2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się". Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy dzisiaj kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczęte w naszej parafii Rekolekcje adwentowe, dzięki refleksji nad słowem Bożym i sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy serdecznie, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek o 9.00 i 18.00; dla dzieci o 17.00 roraty z nauką rekolekcyjną. Roraty dla dzieci w pozostałe dni o 18.00. Okazja do spowiedzi we wtorek – 15 grudnia od 8.30 i od 16.30. Konfesjonały są dezynfekowane, oczekując na spowiedź zachowajmy bezpieczny dystans. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej i prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!

4. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Opłatki i świece Caritasu można nabyć przy wyjściu z kościoła.

6. Za tydzień w III niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na tacę na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Pelagia Trzcińska, + Barbara Szymczyk, + Andrzej Ryński. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

8. Zatroszczmy się o duchowe przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Rekolekcje adwentowe, spowiedź, roratnie Msze święte, i dobre uczynki przygotują nas na spotkanie przychodzącego Chrystusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli...

 

Szukaj

Licznik

Dziś1011
Wczoraj1501
W tym miesiącu31756
Wszystkich2899622

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information