Domowy Kościół
25 czerwca 2009

domowykosciollogoKim jesteśmy

Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło–Życie. Czerpiemy z bogactwa charyzmatu Oazy i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

W naszej formacji kładziemy nacisk na rozwój i wzrost duchowości małżeńskiej. Będąc bliżej siebie, zbliżamy się do Boga, a będąc w głębokiej relacji ze Zbawicielem, pogłębiamy naszą miłość małżeńską. Pogłębianie tych relacji wpływa również na nasze dzieci, pomagając nam wychowywać je w duchu chrześcijańskim.

Spotykamy się raz w miesiącu w grupach o stałym składzie (4 do 7 małżeństw), które nazywamy kręgami. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwa ksiądz opiekun oraz para animatorska. Spotykamy się w duchu Bożej miłości i jej chcemy się tam uczyć.

W czasie comiesięcznych spotkań wspólnie czytamy Słowo Boże, modlimy się, dzielimy się naszym życiem, tym codziennym jak i tym duchowym. Pomiędzy spotkaniami podejmujemy trud formacji w naszych małżeństwach i rodzinach.
 
 A oto elementy naszej formacji – nasze zobowiązania:

• codzienna modlitwa osobista (Namiot Spotkania),
• regularne spotkanie ze słowem Bożym,
• codzienna modlitwa małżeńska,
• codzienna modlitwa rodzinna,
• comiesięczny dialog małżeński,
• reguła życia (systematyczna praca nad sobą),
• uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu,
• uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

W naszej parafii

Obecnie w naszej parafii funkcjonują 2 kręgi Domowego Kościoła. Pierwszy z nich rozpoczął działalność jesienią 2001 roku, drugi rok później Każdy krąg spotyka się raz w miesiącu na spotkaniu formacyjnym. Ponadto wszystkie rodziny Domowego Kościoła z naszej parafii uczestniczą w comiesięcznej, wpólnotowej, niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 10:00.

Formacja Ruchu Światło-Życie kładzie nacisk na przenikanie się modlitwy i codziennego życia, dlatego też małżonkowie z Domowego Kościoła  włączają się aktywnie w życie parafii.

Naszą posługą jest:

-oprawa liturgiczna Mszy Świętej (czytania, śpiewy, procesja z darami, służba przy ołtarzu)
-przygotowywanie rozważań do modlitwy różańcowej lub Drogi Krzyżowej
-czuwania: przy żłóbku i grobie Pańskim
-pomoc w budowie grobu Pańskiego, jednego z ołtarzy przed procesją Bożego Ciała.

Staramy się także pomagać sobie w trudach codziennego życia. Pamiętamy o swoich problemach nie tylko w modlitwie. Po tylu latach wspólnej drogi możemy powiedzieć, że jesteśmy grupą oddanych sobie przyjaciół.

Pytania dotyczące funkcjonowania kręgów Domowego Kościoła, naszej formacji lub powstawania nowych kręgów prosimy kierować do naszego księdza opiekuna- ks.Rafała: tel. 664 199 345. 

 

 

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś178
Wczoraj1030
W tym miesiącu9865
Wszystkich2846473

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information